KALİTE BİZİM ANA PRENSİPLERİMİZDEN BİRİDİR

Hurdanın kapımızdan girmesinden ve ayrıştırma, paketleme işlemine kadar aşama-aşama kalite kontrolünden geçmektedir. Bu işlemleri mıknatıslı ayrıştırma makineleri, pres makineleri, giyotinli makaslarımız NITON analiz cihazlarımız ile ve gerektiği durumlarda laboratuarda hurdaların analizini tek- tek yaparak gerçekleştirmekteyiz ve müşterilerimize kalite garantisi verilmekteyiz. Koca Metal deneyimli ve profesyonel kadrosu ile kaliteyi ve insan sağlığını önemsemektedir.
Aynı zamanda İnsan sağlığı ve çevreye verilen zararın en aza indirilmesi adına firma bünyemizde radyo aktif malzemelerin ayrıştırılması için altı(6) adet radyasyon cihazı bulundurmakta ve bu cihazlar ile birlikte çevremizi ve insanlarımız radyoaktif maddenin zararlarından korumaktayız.

İnsan sağlığı ve güvenliği

 
 
 
 
 
 
İş yerimizde TAEK (Türk Atom Enerji Kurumu) radyasyon ölçer sistemi kurulu olup tüm iş yerimize giren ve çıkan araçlar radyasyon taramasından geçirilmektedir. Ayrıca, Thermo marka seyyar radyasyon ölçer cihaz ile hurdaların ve şirket çevremizin radyo aktif kontrolü yapılmaktadır.

Kalite kontrol

 
 
 
 
Öncelkle hurdalar mıknatıslı kontrolden geçer demir ve benzeri atıklar tespit edilr. Sonra bünyemizde bulunan 2 adet Niton analiz makinaları ile malzemeler teker teker kontrol edilir. Malzemelrin üzeinde harici kalite olmadığından ve herhangi başka bir kalite ile karışmadığından emin olunur.
 
Özel durumlar (karbon be benzeri elementlerin hassas değerleri bilinmesi gereken durumlar) laboratuvarlarda detaylı analiz yapılır ve malzeme 
garantisi verilerek satışı yapılır.

Son kontrol ve paketleme

 
 
 
 
 
 
Hurdaların kalitesinden emin oldukatan sonra müşteri talebine göre istenilen ebatta kesilir veya 30x30x30-40 cm ebatlarında balya makinasında balyalanır ve uygun bir şekilde çuvallarda ve paketlerde paketlenir.En son olarak palet ve çuvalların kiloları ile birlikte etiketlerde kontrol edilerek teslimata hazır hale gelir.